Masochismus duše, část první

21. července 2012 v 13:29 | Aya |  Psané
Nejspíš dvoudílná povídka. Slibuji, že druhý díl bude akčnější a o moc brutálnější, než byla povídka Lov ^^

Seznamte se s očistcem.
Všechny nás čekají horoucí pekla.
Jedině zkrze ně je možnost spatřit Ráj.
Přidejte se k naší skupině a tuto cestu vám ulehčíme už nyní.
Vyhněte se očistci duše a podstupte tuto cestu již v tomto hmotném světě.
Církev svaté Agáty s centrem v Palermu, Sicílie.
Zahodil leták do koše a přes rameno se ještě ohlédl po jeptišce menší postavy, která s úsměvem rozdávala letáky dál a dál. Upravil si odznáček kříže na klopě svého saka.


Když přišel domů, sesunul se do křesla a zadíval se z okna. Z neznámých důvodů se mu v hlavě stále přehrávala slova, která viděl napsaná na letáku. V myšlenkách si udržel dokonce i číslo a e-mail. Promnul si spánky. Cítil, že už se blíží soudný den. Ne proto, že media každý den uveřejňovala zprávy o tom, že různé náboženské sekty konají hromadné sebevraždy ve spojení s datem, které brzy nastane. Tak nějak to... Cítil.
"Jsem doma!" Ohlédl se a odbařil svou ženu vřelým úsměvem. Za ruku vedla jejich dceru, které byly teprve nedávno čtyři roky a v druhé ruce držela za madlo autosedačku s maličkým Ibrahimem, jemuž nebyl ani rok.
"Jaká byla cesta?" Zeptal se a znovu se zadíval z okna. Rozpršelo se. Byl konec podzimu a obloha měla podivnou, oranžově nazelenalou barvu, která celé krjině propůjčovala jakýsi přízračný půvab, který ještě podtrhly kapky bušící do skleněných tabulek oken.
"Nic zvláštního, jakž takž jsme ujeli té bouřce."
"Bouřce?" Pak to uslyšel. Nedaleké, zlověstné zadunění.
"Téhle." Rozesmála se Margareth. "Z auta to bylo vidět i slyšet mnohem lépe. To jenom Ibrahim dokázal usnout." Opatrně položila utosedačku na zem a svlékla dceři zablácené botičky.
"Jdu si lehnout, není mi nějak dobře."
"Jen běž. To bude tou změnou tlaku." zamumlala mu v odpověď.
Lehl si do postele v jejich útulně zařízené ložnici. Stěny zdobily obrazy s biblickými výjevy a nad postelí visel masivní dřevěný krucifix. V hlavě se mu stále zmítala slova z letáku. Protřel si oči a vydechl. Potom si klekl vedle postele a sepjal ruce. Modlil se a pokládal si stále dokola otázku: "Bože, co se mi tím snažíš naznačit?"
Nakonec, v pokleku, s čelem ořeným o své ruce, usnul.
Probudila ho až jeho žena.
"Martine, vstávej a pojď si lehnout." Zavrtěl hlavou aby se probral. Venku už byla tma.
"Ne, jenom si něco najdu. Ty si lehni." Políbil ji na dobrou noc a odešel do vedlejší místnosti. Zapnul počítač.
Google.com, vyhledávání, svatá Agáta.
Hledal všechno co s církví souviselo.
Po necelých dvou hodinách hledání, a po patnácti minutách přemlouvání se jim poslal mail. Ptal se jich na všechny podrobnosti týkající se jejich církve.
Teprve potom se šel umýt a spát.
Snídaně, káva, spěch, stres, boucnutí dveří auta. Konečně osaměl. Svou rodinu miloval, ale někdy toho bylo prostě příliš.
Jen co dorazil do kanceláře, otevřel notebook. Na e-mailu už na něj čekala zpráva. Vřelý pozdrav i celkový ráz textu. Informace o církvi svaté Agáty. Otevřel si novou zprávu a začal psát odpověď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abby Abby | Web | 21. července 2012 v 13:37 | Reagovat

Na druhú časť sa teším moc, keď vravíš že bude brutálna! :D zatial to znie zaujímavo..
Btw. Veríš že sa 21. 12. niečo stane alebo len v rámci tejto poviedky? Dúfam, že si narážala na koniec sveta..:D

2 Abby Abby | Web | 22. července 2012 v 15:08 | Reagovat

Ja si myslím, že to nič nebude. Alebo skôr dúfam.. Ja moc nechcem aby sa niečo menilo, ale ak by sa malo niečo stať tak tiež verím, že niečo z toho duchovného. Predstava konca sveta alebo príchod mimozemšťanov sa mi vôbec nepozdáva.

3 Ivuška Ivuška | Web | 22. července 2012 v 22:08 | Reagovat

strašně, strašně, strašně, strašně se mi líbí, jakým stylem to máš napsané. U povídek hledám hlavně šmrnc a to něco, co upoutá a tady jsem to našla. píšeš úplně jiným stylem než já a to se mi líbí. Teď okamžitě jdu na tu druhou část a jsem zvědavá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama